Jakie dodatki do firan i zasłon?

Firany i zasłony w większości przypadków są jednolite, nie wykorzystują swojego potencjału dekoracyjnego. Z pomocą przychodzą nam tu dodatki dekoracyjne, które nadadzą zupełnie nowy akcent pomieszczeniu w jakim się znajdują. Estetyka układania tkanin, podkreślenie stylu i wyglądu okna, dodanie nowych akcentów wizualnych w pomieszczeniu, to tylko niektóre cechy jakie uzyskamy ozdabiając nasze tkaniny.

Dodatkowo nie zapominajmy o tak ważnych elementach wizualnych i wykończeniowych jak zapinki, żabki, haczyki czy agrafki, które podtrzymują tkaniny,  podnoszą komfort użytkowania i dodatkowo eksponują nasze subtelny wygląd tekstyliów.

Co to są chwosty ?

Jednym z bardziej popularnych dodatków dekoracyjnych są chwosty – są to kolorowe sznury dzięki, którym tkanina czy firana nabiera nowego wyglądu. Posiadamy w swojej ofercie setki różnych wzorów – możemy zapewnić najwyższą jakość produktów przy współpracy z liderami rynku takimi jak Bandex czy Gerster.

Dodatki wykończeniowe

Kolejnym dodatkiem dekoracyjnym są taśmy do firan oraz taśmy do zasłon. Nadają subtelny i delikatny wygląd, zmieniając wizualny odbiór, dodatkowo frędzle w oryginalny sposób zastąpią popularne haczyki, agrafki czy też żabki. Odpowiedni sposób marszczenia dobrany do tkaniny zmieni jej wygląd, wzmocni odbiór wizualny i jakość – dodatek, którego nie może zabraknąć w naszej tkaninie.

Obciążniki do firan

Aby tkanina była odpowiednio naciągnięta, nie marszczyła się, jej użytkowanie było prawidłowe i bezproblemowe stosuje się dodatkowo obciążniki do firan. To małych rozmiarów najczęściej sztabki ołowiane, wspomagające układanie tkaniny. Wszywa je się w kanty, są niewidoczne, nie mają żadnych walorów dekoracyjnych.

Magnesy do firan i zasłon

Małych rozmiarów dodatek o niewielkich rozmiarach, który podtrzymuje nasz materiał.

Oferta hurtowni tkanin i zasłon Maxdekor

 • chwosty;
 • taśmy układające i marszczące (Bandex oraz Gerster);
 • dodatki krawiecki (obciążniki, sztywniki, zwijacze do sznurków, agrafki);
 • magnesy;
 • obszywki pasmanteryjne;
 • gipiury, koronki oraz wstawki;
 • i wiele, wiele innych dodatków;

Jakie taśmy do firan i zasłon?

Taśmy do firan i zasłon dodają uroku i elegancji podczas szycia. Oprócz walorów dekoracyjnych posiadają jeszcze jedną ważną cechę, mianowicie wpływają na prawidłowe i jak ważne marszczenie materiału.

Posiadamy ogromny wybór taśm i dodatków dekoracyjnych, które proponujemy naszym Klientom. Od ponad 40 lat dzięki licznym kontaktom z naszymi partnerami biznesowymi wypracowaliśmy wysoką jakość w stosunku do ceny i poszerzyliśmy nasz asortyment do kilkuset wzorów dostępnych podczas wyboru odpowiedniego wykończenia. Obszerny wybór taśm wpływa na rodzaj marszczenia, który jest dostosowany indywidualnie do pomieszczenia. 

Oprócz standardowych zawieszek takich jak agrafki, żabki i haki możemy znaleźć obrotowe żabki czy też kółka. Efekt wykończenia i zawieszenia wzmacnia walory wizualne i funkcjonalne podczas użytkowania.

Uchwyty do firan i zasłon
Taśmy do firan i zasłon

Usługi krawieckie w hurtowni

Wiemy, jakim ważnym elementem jest obsługa Klienta, dlatego też w naszej ofercie, oprócz sprzedaży, proponujemy Państwu skorzystać z naszych usług krawieckich. Nasi pracownicy oprócz doradztwa przy zakupie tkanin, pomogą dobrać odpowiednie dodatki dekoracyjne.

Usługi krawieckie w sklepie stacjonarnym w Warszawie

 • wykonujemy usługę szycia firan, zasłon i dekoracji okiennych;
 • nabijamy stalowe decoringi;
 • wszywamy taśmy układające, marszczące oraz taśmy tunelowo-szelkowe

Usługi dekoracji i aranżacji okien

Wykonujemy pomiary bezpośrednio u Klienta, pomagamy w doborze tkanin do zaprezentowanego nam wnętrza.

W ramach naszych usług oferujemy:

 • Szyjemy na miarę firany, zasłony, lambrekiny, sztywniki;
 • Kompleksowy montaż karniszy, rolet rzymskich, rolet plisee;
 • Wykonujemy rolety rzymskie oraz rolety plisee na systemach Benthin;
 • Oprawiamy metalowe decoringi w tkaniny, wszywamy taśmę;
 • Szyjemy kotary, poduszki, narzuty, obrusy, bieżniki;
 • Wykonujemy usługę krawiecką z tkanin własnych i powierzonych;
Usługi krawieckie
Usługi krawieckie
Dodatki do firan i zasłon

Hurtownia tkanin i zasłon sklep internetowy

Zapraszamy po zapoznaniu się z zawartością naszego sklepu internetowego ( Maxdekor ) do przejrzenia naszego asortymentu oraz kontakt z nami. Na każdym etapie realizacji Państwa zamówienia jesteśmy do dyspozycji służąc radą i pomocą.

Bezpłatna wycena dodatków

Wypełnij prosty formularz, a nasi pracownicy skontaktują się z Tobą w celu uzyskania niezbędnych informacji potrzebnych do wyceny. Podczas rozmowy doradzimy rodzaj tkaniny, jakie dodatki możemy użyć oraz jak uczynić Państwa pomieszczenia jeszcze piękniejsze.

Dodatki do firan i zasłon