Karnisze do firan. Nowoczesne czy tradycyjne ?

Nowoczesne karnisze sufitowe jak i tradycyjne możemy docinać na dowolny wymiar lub zakupić już gotowe. Najważniejszą i niepodważalną zaletą nowoczesnych karniszy jest ich wygląd z dodatkową powierzchnią kryjącą czyli – maskownicą.

Nowoczesny wygląd sprawdzi się w miejscach gdzie styl pomieszczenia, jego układ oraz wyposażenie nie będzie nawiązywało do tradycyjnych form.

Tradycyjne, charakteryzujące się przede wszystkim licznymi możliwościami dekorowania dobierania uchwytów, haków, żabek, magnesów, i różnego typu akcesoriów, które nadadzą im niepowtarzalny charakter.

Zatem innowacyjność i nowoczesność kontra tradycyjny styl z licznymi możliwościami upiększania – jest to nie lada dylemat, jednakże nasi pracownicy na każdym etapie realizacji Państwa zamówienia pomogą i podpowiedzą co najlepiej się sprawdzi  w danym pomieszczeniu.

Karnisze

Karnisze tradycyjne

jak sama nazwa wskazuje są to najczęściej kupowane i montowane karnisze w Polsce. Ich bezapelacyjnym atutem są akcesoria jakie możemy wykorzystać w celu podniesienia efektu wizualnego.

Możliwości i mnogość akcesoriów, dodatków jakie są na chwilę obecną produkowane dają nam szeroką gamę kolorystycznych jak i kształtnych modyfikacji nawet najprostszego elementu.

Montaż jest niewiarygodnie prosty – możemy go przeprowadzić na powierzchni betonowej, drewnianej, metalowej, a nawet w ostatnim czasie i z rozwojem technologii… szklanej.

Wywiercenie otworu w powierzchni, umocowanie kołka rozporowego, który przytrzymuje nam element podtrzymujący szyny.

Akcesoria do karniszy

Bardzo ważnym elementem są tu żabki, haki lub agrafki odpowiednio dobrane do materiału jaki mają utrzymywać.

Agrafki – smukłe, delikatne, bardzo dobrze sprawdzą się z lekką i cienką tkaniną gdyż ich wygląd współgra z tkaniną jaką utrzymuje.

Żabki / Haki – masywniejsze, twardsze, stosuje się je do tkanin twardszych i cięższych.

Karnisze nowoczesne

z maskownicą mogą pełnić efektowną ozdobę okna a same maskownice dostępne są w kilku wersjach montażowych i kolorystycznych.

z dodatkową maskownicą zamontowaną na nich pełnią funkcje ozdobną. Maskownicę możemy zamontować w dwóch wariantach:

Montaż maskownicy

  • bezpośredni montaż – maskownica jest montowana bezpośrednio do karnisza sufitowego. By maskownica mogła być zamontowana w ten sposób niezbędny jest specjalny uchwyt montażowy;
  • montaż pośredni – np. w postaci gzymsu, osłona montowana na dodatkowej konstrukcji;

Maskownica jest dodatkowym elementem wyposażenia i musimy o tym pamiętać przy wyborze typu karniszy do danego pomieszczenia.

Szyna mocowana jest do konstrukcji zazwyczaj betonowej lub też drewnianej. Łączenie elementów jest niezwykle proste – mamy tu łącznik, który jest umieszczony wewnątrz wnęki i dzięki temu elementy konstrukcyjne pozostają niewidoczne.

Hurtownia tkanin i zasłon sklep internetowy​

Zapraszamy po zapoznaniu się z zawartością naszego sklepu internetowego ( Maxdekor ) do przejrzenia naszego asortymentu oraz kontakt z nami. Na każdym etapie realizacji Państwa zamówienia jesteśmy do dyspozycji służąc radą i pomocą.

Jakie karnisze do firan wybrać ?

Niewątpliwie nowoczesny styl wiąże się z minimalizmem. Proste kroje maskownic, matowe lub z połyskiem, wprowadzają odczucie prostoty, z zachowaniem szyku i elegancji. Materiały wysokiej jakości wykorzystywane w produkcji elementów to aluminium i PCV.

Tradycyjny natomiast styl determinuje cięższy i barwniejszy wygląd wraz z licznymi dodatkami czy akcesoriami i wykończeniami.

SUFITOWE JEDNOSTRONNE

pozwalają na zawieszenie jednego produktu ( firany czy zasłony ) używając do tego żabek lub haczyków,

SUFITOWE DWUSTRONNE

pozwalają na zamontowanie firany i zasłony, lub naprzemiennie dwóch zasłon lub dwóch firan,

SUFITOWE TRZYTOROWE

są opcją dla tych, którzy by chcieli na przykład zwiększyć odległość pomiędzy firaną, a zasłoną gdzie środkowy tor mógłby być nie używany,

SUFITOWE CZTEROTOROWE

daje nam znacznie większy wachlarz konfigurowania umiejscowienia naszych firan i zasłon, a także dodatków jakie chcielibyśmy użyć,

SUFITOWE PIĘCIOTOROWE

ich przeznaczenie to dekoracje panelowe – ekrany zasłonowe,

Bezpłatna wycena karniszy sufitowych

Wypełnij prosty formularz, a nasi pracownicy skontaktują się z Tobą w celu uzyskania niezbędnych informacji potrzebnych do wyceny. Podczas rozmowy doradzimy rodzaj tkaniny, jakie dodatki możemy użyć oraz jak uczynić Państwa pomieszczenia jeszcze piękniejsze.

Karnisze do firan i zasłon