Jaką kołdrę i poduszkę wybrać?

Wybór kołdry i poduszki to nie prosta sprawa, wpływa na decyzję wiele czynników. Temperatura panująca w sypialni jest zazwyczaj niższa, niż temperatura człowieka, która wynosi 36,5 stopnia C w normalnym stanie. Indywidualne odczucie ciepła jest uzależnione od wymiany ciepła naszego ciała z temperaturą otoczenia. Każdy z nas wie w jakiej temperaturze czuje się optymalnie i jest to indywidualne odczucie każdego z nas – to zjawisko nazywamy komfortem cieplnym.

Kołdrę i poduszkę wybierzemy w oparciu o nasze indywidualne odczuwanie ciepła, nie ma tu uniwersalnego rozwiązania. Ważnym elementem jest tu materiał oraz wypełnienie. Nie małe znaczenie ma też klimat, w którym mieszkamy.

W naszej ofercie znajdą Państwo:

  • antyalergiczne i antystresowe;
  • z włóknem kukurydzy, eukaliptusa oraz jedwabne;
  • z pierza, półpuchu i puchu;
  • wełniane antyreumatyczne;
  • wypełniacze do poduszek dekoracyjnych;
Naukowo udowodniono, iż sen ma zbawienny wpływ na nasz organizm. Podczas snu regenerują się komórki, ciało usuwa toksyny, przechodzimy proces “autonaprawy”. Ważne aby sen nie był niczym zakłócony, a warunki w jakich śpimy były optymalne. Poniżej zawarliśmy informacje dotyczące rodzaju naszych produktów, jeśli to będzie za mało zapraszamy Państwa do kontaktu
Kołdry i poduszki

Kołdry i poduszki naturalne

Dla osób wymagających, ceniących sobie luksus, komfort i naturalne materiały. Są one delikatne, miękkie i bardzo wytrzymałe, lżejsze od syntetycznych, oddychają i absorbują wilgoć. Ich cena jest wyższa od syntetycznych z uwagi na komfort użytkowania i trwałość, jaką zapewnią nam na długie lata. Należy zaznaczyć, że nie są one przeznaczone dla alergików i dzieci, z uwagi na to, iż mogą uczulać.

Wypełnienie w większości przypadków stanowi puch i pierz, kaczy, gęsi lub wełniany z owcy lub alpaki. Alternatywą dla alergików są produkty z wypełnieniem wełnianym, jedwabnym lub bawełnianym.

Istotną wadą naturalnych produktów jest sposób ich czyszczenia. Sugerujemy aby dostarczyć produkt do pralni, która wykona specjalistyczne czyszczenie raz na miesiąc / kwartał.

Kołdry i poduszki syntetyczne

Bezpieczne dla alergików i dzieci, a cenowo przystępne dla każdego. Delikatne w dotyku, puszyste i przyjemne, cięższe od kołder naturalnych, wypełnienie tu stanowi poliester pokryty silikonem, który imituje doskonale puch. Włókna poliestrowe zachowują swój kształt, umożliwiają cyrkulację powietrza i zapobiegają osadzaniu i rozwoju roztoczy.

Wadą, a dla niektórych osób zaletą może być to, iż produkty syntetyczne mają mniejsze właściwości termoizolujące, jednakże możemy ten efekt zmniejszyć wybierając odpowiednią ilość wypełnienia.

Zaletą jest możliwość prania w wysokich temperaturach, dzięki czemu dezynfekujemy, likwidujemy bakterie i roztocza, które osiadają w trakcie użytkowania.

Hurtownia tkanin i zasłon sklep internetowy

Zapraszamy po zapoznaniu się z zawartością naszego sklepu internetowego ( Maxdekor ) do przejrzenia naszego asortymentu oraz kontakt z nami. Na każdym etapie realizacji Państwa zamówienia jesteśmy do dyspozycji służąc radą i pomocą.

Rodzaje kołder i poduszek

Wybór jest istotny i uzależniony od naszego odczuwania temperatury. Niestety nie ma tu uniwersalnego, jednego sposobu wyboru produktu, musimy pamiętać, że każdy z nas inaczej odczuwa otaczający nas klimat. Poniżej przedstawiamy Państwu różnice i rodzaje kołder oraz poduszek.

Letnie

W letnie, gorące noce, delikatne i przewiewne, najczęściej wypełnione jedwabiem, bawełną lub poliestrem. Naturalny materiał zmniejsza ryzyko pocenia się i przegrzania.

Wiosenne

Ciepłe, cięższe, posiadające wyższą gramaturę  – osoby ceniące sobie ciepło docenią ten produkt.

Całoroczne

Uniwersalne, najczęściej wybierane. Jedyną wadą jest to, iż w zimne, zimowe wieczory możemy odczuwać chłód, a w lecie gorąc.

4 pory roku

To połączenie ze sobą dwóch kołder – letnia i zimowa. W tej wersji mamy możliwość dopasowania intensywności grzania do konkretnej pory roku.

Zimowe

Na długie i chłodne noce, ciepłe o wysokiej gramaturze – klasyka to puchowe i wełniane. Aby zminimalizować efekt przegrzania poszycie wykonane jest z naturalnych materiałów.

DUO

Najcieplejsze, najcięższe, dedykowane osobom, które uwielbiają ciepło, z podwójną warstwą wypełnienia.

Bezpłatna wycena kołder i poduszek

Wypełnij prosty formularz, a nasi pracownicy skontaktują się z Tobą w celu uzyskania niezbędnych informacji potrzebnych do wyceny. Podczas rozmowy doradzimy rodzaj tkaniny, jakie dodatki możemy użyć oraz jak uczynić Państwa pomieszczenia jeszcze piękniejsze.

Kołdry i poduszki dekoracyjne i do spania