Jakie ręczniki wybrać?

Niepodważalnym, i jakże istotnym elementem wyposażenia łazienki są ręczniki. Najczęściej znajdują się one w łatwo dostępnych miejscach, zawieszone obok prysznica i wanny na specjalnych haczykach lub obok umywalki. Te tkaniny zawsze miały zastosowanie praktyczne w naszych łazienkach, jednakże od dłuższego czasu stanowią bardzo ważny element dekoracyjny.

Ostatnio pojawił się nowy trend wręczania ręczników jako prezentu. Ozdobne pudełko, dobry jakościowo materiał z dopasowaną fakturą i kolorem do pomieszczenia gdzie ma się znajdować. Taką formę wybierają osoby, które preferują tradycyjny i stonowany wygląd swoich łazienek czy też domostw.

Istnieje jeszcze jednak kontrastowa metoda gdzie ręczniki są elementami mocno wizualnie wyeksponowanymi tj. ich kolorystyka na tle koloru łazienki jest bardzo kontrastowa. Na przykład czarna łazienka z białymi ręcznikami. Taki model urządzania łazienki jest dla osób, które wolą nowoczesny i minimalistyczny styl swojego mieszkania lub domu.

Musimy pamiętać, iż ten produkt nie kupujemy co miesiąc, lecz zakup robimy na lata. Przede wszystkim przy zakupie musimy pamiętać o jakości – tanie produkty jakie możemy spotkać w supermarketach lub sklepach są cienkie, mają rzadkie sploty i nie posłużą nam długo. Dobra jakość wiąże się z komfortem używania, wytrzymałością oraz w wielu wypadkach nowatorskim wyglądem.

Pielęgnacja i dezynfekcja ręczników kąpielowych

Właściwa temperatura i zachowanie cyklu prania sprawi, iż materiał nie zmechaci się i nie będzie szorstki, a produkt posłuży nam lata. Musimy pamiętać aby wyczyścić go przed pierwszym praniem, z uwagi na warstwę ochronną ( zazwyczaj silikonową ) jaka jest nałożona aby dodawała puszystości i atrakcyjności na wystawie w sklepie. Po usunięciu warstwy ochronnej chłonność znacząco wzrasta.

Dlaczego ręczniki kąpielowe wydzielają przykry zapach nawet po pierwszym użyciu ? przyczyną są nagromadzone bakterie, które pod wpływem ciepła i wilgoci rozmnażają się. Tu zalecamy po wypraniu w naszym ulubionym proszku, do płukania użyć mieszanki wody utlenionej z wodą zwykłą – usunie ona nagromadzone bakterie.

Ręczniki kąpielowe

Ścierki kuchenne

Często od naszych Klientów słyszymy, iż chcieliby posiadać oryginalną, wyjątkową kuchnię, która będzie się wyróżniać i zachwyci gości, o unikalnych krojach i wzorach obrusów, firan, zasłon itp. lecz zapominają jak ważnym elementem oprócz tych wymienionych są dodatki funkcjonalne takie jak ścierki kuchenne.

Ścierki i ręczniki kuchenne oprócz tego, że służą nam w praktycznych czynnościach takich jak np. wycieranie rozlanych płynów, wycierania kurzy, służą jako osłona naszych dłoni przy wyciąganiu gorących potraw z piekarnika, to stanowią bardzo ważny i istotny element dekoracyjny naszej kuchni. Przy wyborze powinniśmy się kierować nie ceną, a materiałem z jakiego są robione, musimy także kierować się estetyką aby pasowały one wizualnie do naszego asortymentu jaki posiadamy w kuchni.

Mikrofibra, bawełna lub dodatki włókien bambusowych – to najczęstsze materiały z jakich wykonane są produkty, należy tu pamiętać o gramaturze, gdyż im większa będzie tym milszy materiał jest w dotyku i zdolności absorpcyjne znacząco się zwiększają. Wykończenie stanowi bardzo istotny element, musi być starannie obszyte aby na dłużej ściereczka nam starczyła. Nie zapominajmy o wyglądzie, pamiętajmy aby wygląd pasował do aranżacji kuchni w jakiej będzie się ona znajdować.

Ścierki kuchenne

Pielęgnacja i dezynfekcja ścierek kuchennych

Ciężko mówić o walorach dekoracyjnych widząc brudne, zaniedbane tekstylia znajdujące się w naszej kuchni. Regularne pranie i czyszczenie ścierek kuchennych sprawia, iż pozbywamy się nagromadzonych w nich bakterii ale ponadto dbamy o walory wizualne. Pranie w temperaturze 60 stopni C usunie zarazki – pamiętajmy jednak, że nie mogą one długo leżeć w koszu z uwagi na specyfikę ich używania.

Hurtownia tkanin i zasłon sklep internetowy​

Zapraszamy po zapoznaniu się z zawartością naszego sklepu internetowego ( Maxdekor ) do przejrzenia naszego asortymentu oraz kontakt z nami. Na każdym etapie realizacji Państwa zamówienia jesteśmy do dyspozycji służąc radą i pomocą.

Bezpłatna wycena ręczników i ścierek kuchennych

Wypełnij prosty formularz, a nasi pracownicy skontaktują się z Tobą w celu uzyskania niezbędnych informacji potrzebnych do wyceny. Podczas rozmowy doradzimy rodzaj tkaniny, jakie dodatki możemy użyć oraz jak uczynić Państwa pomieszczenia jeszcze piękniejsze.

Ręczniki i ścierki kuchenne