Rolety rzymskie czy żaluzje drewniane ?

Rolety rzymskie czy żaluzje drewniane? jaka jest różnica? które rozwiązanie będzie optymalne w jakim pomieszczeniu? Z pomocą przyjdzie Państwu obecna podstrona oraz nasi pracownicy, którzy chętnie udzielą wszystkich niezbędnych informacji i pomogą w doborze, tak aby wnętrze nabrało niepowtarzalnego wyglądu i uroku.

Istotną różnicą między tymi produktami jest sposób regulacji światła i odmienny wygląd. Rolety rzymskie nadają ciepły i przytulny klimat w pomieszczeniu gdzie są montowane, cechuje je elegancja i lekkość co nie przytłumia pomieszczenia. Posiadamy bardzo duży wachlarz możliwości w konfiguracji Państwa rolet pod względem koloru, materiału i oczywiście przezierności. 

Niepodważalnym atutem jest czyszczenie – wystarczy wyprać odpięty materiał według wskazań producenta, następnie osuszyć go i zawiesić ponownie. Pamiętajmy jednak aby przeczytać metkę / ulotkę gdyż każdy producent, ma inne wytyczne co do utrzymania czystości produktu.

Komfort i wygodę w regulacji naświetlenia pomieszczenia zapewnią nam żaluzje drewniane. Elegancki, nieco cięższy w odbiorze styl, z dużym wachlarzem kolorystycznym, dodające pomieszczeniu uroku. Przy dużych oknach konieczne może być zastosowanie silników regulacyjnych – obecnie mamy silniki, którymi możemy sterować za pomocą wifi, manualnie ( przyciski, sterowanie głosowe – inteligentne domy ). 

Jedynym minusem żaluzji drewnianych jest osadzanie kurzu, gdzie w jasnych lub ciemnych pomieszczeniach może być to uciążliwe, gdyż kurz staje się widoczny. Sposób konserwacji i czyszczenia jest nieco dłuższy, ponieważ musimy poprzeczne lamele przecierać wilgotną szmatką.

Przeznaczeniem rolet i żaluzji jest regulacja natężenia światła i wzmocnienie walorów wizualnych pomieszczenia, w którym zostały one zamontowane. Nieocenionym atutem jest także, iż prywatność w obecnych czasach jest dla nas luksusem, który właśnie one mogą nam zapewnić. 

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą, w której znajdą Państwo bogactwo różnego typu rozwiązań dopasowanych do wymagań obecnego nowoczesnego jak i tradycyjnego rynku.

Rolety rzymskie

Do jakich okien Rolety rzymskie?

Zasłona szyta na konkretny wymiar w formie rolety montowanej do ściany lub nadproża. Transparentny lub zasłonowy rodzaj materiału można wykorzystać razem gdy jest taka potrzeba – jest to tak zwany model DUO. Na jednym karniszu montowane są dwa rodzaje materiału. Materiał fałduje się co daje niewiarygodny efekt wizualny. Rozmiar okna nie ma tu znaczenia, gdyż wykonuje się je po wcześniejszych pomiarach okien i po dostosowaniu materiału otrzymują Państwo unikalny produkt. 

Montaż odbywa się na ścianie lub suficie – tu należy zaznaczyć, iż wysokość nadproża ma tu znaczenie, gdyż roleta przy “zwijaniu” musi się złożyć, tak aby okno przy otwieraniu nie blokowało się o nią. Przy posiadaniu okien typu HS lub stałych ( nieotwieranych ) nie ma to znaczenia.

Do jakich okien Żaluzje drewniane?

Lamele, które wykonane są z drewna zazwyczaj mają szerokość 0,5 cm występują w formie wolno wiszącej i pasują do każdego typu okna. Bardzo często spotykamy się z sytuacją, że tego typu żaluzje są większe od samej wnęki. Ich walory ozdobne i estetyczne zawdzięczają różnym wariantom kolorystycznym i rodzajom drewna użytego do ich produkcji np. Abachi, Basswood czy nawet bambus. 

I tu wysokość jak przy montażu rolet rzymskich odgrywa ważną rolę. Jeśli nie możemy zamontować szerokich lameli, mamy do dyspozycji wariant 0,25 cm gdzie montowane są one w listwach przyokiennych i otwierają się razem z oknem. Często spotyka się jednak wykonanie z użyciem silnika elektrycznego sterowanego przez wifi lub manualnie. Dlaczego? z uwagi na wagę drewna – przy szerokich oknach rozmiary mogą być dość duże co powoduje znaczne obciążenia, a obsługa żaluzji będzie znacznie utrudniona.

Hurtownia tkanin i zasłon sklep internetowy​

Zapraszamy po zapoznaniu się z zawartością naszego sklepu internetowego ( Maxdekor ) do przejrzenia naszego asortymentu oraz kontakt z nami. Na każdym etapie realizacji Państwa zamówienia jesteśmy do dyspozycji służąc radą i pomocą.

Bezpłatna wycena rolet rzymskich

Wypełnij prosty formularz, a nasi pracownicy skontaktują się z Tobą w celu uzyskania niezbędnych informacji potrzebnych do wyceny. Podczas rozmowy doradzimy rodzaj tkaniny, jakie dodatki możemy użyć oraz jak uczynić Państwa pomieszczenia jeszcze piękniejsze.

Rolety rzymskie i żaluzje drewniane